آموزش کار با رزین و ساخت کره زمین
19
ژانویه

آموزش جامع کار با رزین و چوب (ساخت کُره با چوب و اپوکسی به همراه فیلم کامل)

دوستان و همراهان عزیز سایروس با یکی دیگر از آموزش‌های چوب و رزین در خدمتتون هستیم. این بار آموزش جامع کار با رزین و چوب (ساخت کُره با چوب و رزین اپوکسی).

بنا به درخواست‌های شما عزیزان، برای آموزش ساخت کُره با چوب و رزین در این پست، آموزش کامل ساخت یک گوی چوبی و بعد از آن کره زمین را به صورت جامع و گام به گام به همراه فیلم  قرار دادیم تا شما به سهولت بتوانید مراحل کار را یاد بگیرید.

اگر شما به هنر اپوکسی چوب علاقمند هستید پیشنهاد میکنم مقاله آموزش ساخت زیورآلات با ترکیب چوب و رزین اپوکسی از دست ندهید.

آموزش جامع کار با رزین و چوب(ساخت کُره و گوی)

برای ساخت کره انتخاب قالب مناسب کروی لازم است که میتواند از جنس پلاستیک و یا سیلیکون باشد و بعد از آن انتخاب چوب با ابعاد مناسب برای تراش دادن و رساندن به سایز قالب است.

مرحله اول کار با رزین و چوب

در ابتدا باید قطر قالب را اندازه گیری کنید و بعد از آن قطر چوب را بزرگتر از قالب انتخاب کنید. زیرا برای داشتن یک گوی چوبی نیاز است با دستگاه خراطی و ابزارهای لازم تراش داده شود به همین دلیل باید سایز اولیه چوب بزرگتر از قالب باشد.

در فیلم زیر تمام مراحل کار نمایش داده شده است که به همراه آموزش‌های این پست میتوانید استفاده کنید.

مرحله دوم برای ساخت گوی چوبی

بعد از انتخاب چوب و قالب نوبت تراشیدن و شکل دادن است که شاید گفت مهم ترین بخش کار همینه! لازم است در این مرحله با دقت و حوصله کار کنید و مدام اندازه‌ها را چک کنید تا کارتون بزرگتر و یا کوچکتر نباشد. مطابق فیلم بهتره اول یک طرف گوی را آماده کنید و سمباده بزنید و بعد دوباره در دستگاه خراطی بگذارید و طرف دیگر کار را به همین صورت اجرا کنید.

آموزش کار با رزین و چوب (ساخت گوی و کره)

اگر به ساخت زیورآلات اپوکسی علاقه دارید مقاله‌ آموزش ساخت انگشتر با رزین و چوب (فیلم آموزشی صفر تا صد کار) را حتماً ببینید.

در پایان این مرحله شما باید گوی چوبی را داخل قالب بگذارید و اگر یکسان بود به سراغ مراحل بعدی بروید.

مرحله سوم کار با رزین اپوکسی و چوب

در این مرحله باید نقشه اولیه کره زمین را روی گوی چوبی با ماژیک بکشید. سپس به وسیله دستگاه اور فرز (فرز نجاری یا فرز دستی نجاری) و با انتخاب مته مناسب بیرون طرح را خالی کنید. دستگاه اور فرز و یا فرز انگشتی را می توان در سایزهای مختلف با مته‌های متنوع برای کاربردهای خاص استفاده کرد. از این رو این دستگاه ابزاری دقیق برای حکاکی و کارهای مینیاتوری بر روی چوب به حساب می‌آید.

کار با رزین و چوب با مته‌های اور فرز

اگر شما هم دوست دارید آموزش ترکیب چوب و رزین اپوکسی (ساخت چراغ خواب) به همراه فیلم آموزش ببینید این مقاله را از دست ندهید.

مرحله چهارم اپوکسی چوب و رزین

در مرحله بعدی نوبت این است که گوی چوبی را داخل قالب بگذارید و دورتا دور آن را عایق بندی کنید سپس از ترکیب رزین دو جزیی برای پوشش قسمت های خالی استفاده کنید. البته چون شکل مورد نظر کره زمین است برای پوشش دادن قسمت‌های خالی به همراه رزین اپوکسی از رنگ‌های آبی و سفید صدفی استفاده میشود تا ظاهری واقعی‌تر و جذابتر از کره زمین (به اصطلاح آب‌های سطح کره زمین) داشته باشد. در پایان این مرحله لازم است اجازه دهیم رزین خشک شود تا بتوانیم بر روی آن کار کنیم.

مرحله پنجم ساخت کره و کار با رزین و قطعات چوب

برای جداسازی قالب از رزین نیاز است دوباره تراش داده شود و بعد از مرحله جداسازی باید حتماً سمباده زنی کار انجام گیرد. در غیر این صورت کار زیبا نخواهد بود. در پایان برای براقیت و صیقل دادن کار  لازم است پولیش کاری انجام شود که برای پولیش کردن سطح کره از شیر پولیش و یا روغن برزک میتوانید استفاده کنید.

حالا کره زمین شما آماده است! به همین راحتی شما هم میتوانید اشیا و دکوراتیو‌های خارق العاده‌ای را برای منزل و یا برای فروش ایجاد کنید. اگر شما دوست دارید مثل یک استادکار با مهارت حرفه‌ای این کار را دنبال کنید و تمام ریزه کاری‌ها را به دقت یاد بگیرید و یا دوست دارید از این طریق به کسب درآمد در ایران و خارج از کشور برسید پیشنهاد میکنم در دوره آموزش چوب و رزین (تکه چوب‌های پولساز) حتماً شرکت کنید.

در این دوره شما میتوانید سه دوره آموزشی را یکجا و با صرف کمترین وقت و هزینه یاد بگیرید که در جاهای دیگر برای هر کدام باید وقت و هزینه جداگانه  صرف کنید.

دوره آموزشی چوب و رزین شامل ( آموزش ساخت میز با رزین اپوکسی – آموزش تکنیک ‌های آبستره – آموزش ساخت زیورآلات دست ساز چوب و رزین و آموزش بسیاری از نکات و ریزه‌کاری‌های کار ) که همگی به صورت کارگاهی و عملی برگزار میشوند و شما میتوانید از صفر تا صد کار را خودتان انجام دهید. جالب است بدانید دوره آموزش چوب و رزین در دکوراسیون سایروس هنرجویانی از خارج از کشور داشته که توانسته اند با همین آموزش‌ها برای خودشان کسب و کاری در خارج از ایران راه اندازی کنند و به درآمدزایی خوبی برسند.

اگر هنوز سوال یا ابهامی در مورد آموزش‌‌ها برایتون باقی مونده میتوانید با تیم پشتیبانی و با گذاشتن کامنت زیر همین پست سوالات خودتون را مطرح کنید.