23
اکتبر

کابینت

  • آموزش کابینت آشپزخانه
  • ساخت کابینت آشپزخانه
  • انواع کابینت
    • کابینت چوبی
    • کابینت مدرن
    • کابینت کلاسیک
  • کابینت در دکوراسیون داخلی

آشنایی با کابینت

کابینت یکی از عناصر مهم که می توانند به دکوراسیون داخلی آشپزخانه چهره ای جذاب ،شیک ومتفاوت ببخشند.

کابینت ها در انواع وجنسهای مختلف ساخته میشوند. امروزه در میان طرح های متنوع کابینتها مدل وجنس ام دی اف توانسته توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند.

کابینت جنس MDF

کابینت

ورقهای ام دی اف از ضایعات بلااستفاده ودور ریختنی چوب ساخته شده اند،به همین علت این مدل کابینت ها از لحاظ رنگ و طرح تنوع خیلی زیادی دارند. از جمله انواع خاص تر کابینت های MDF می توان به کابینت های گلاس و کابینت ممبران اشاره کرد که از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

علاوه بر طرح کابینت ام دی اف رنگ آن هم در طراحی داخلی آشپزخانه تاثیرگذار است .بنابراین بهتر است کابینت های مدرن و یا کلاسیک آشپزخانه را از بین رنگ هایی انتخاب کنید که با سایر رنگ های بکار رفته در دکوراسیون داخلی مطابقت و هماهنگی بیشتری داشته باشد

کابینت های گلاس(HIGH GLOSS)

کابینت های گلاس

یونیت های (چهارچوب/اسکلت) این نوع کابینت معمولاً ام دی اف سفید است. اما بخش های قابل رویت آن و درب ها از جنس ورق «های گلاس» ساخته میشه. مغزی این نوع ورق‌ها از ام دی اف خام و روکش‌ اون‌ها از متریال براقی مثل پلکسی گلاس ساخته میشه.کابینت های های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و داری تنوع طرح بیشتر و زیبا تر از کابینت MDF معمولی میباشد.

هایگلاس ظاهری براق داره و همین موضوع باعث میشه در فضاهای کوچک مناسب باشه و باعث بشه فضا بزرگتر بنظر برسه.

کابینت ممبران یا وکیوم

یونیت های (چهارچوب/اسکلت) کابینت ممبران نیز عموماً از ام دی اف سفید ساخته می شود. اما بخش های قابل رویت و درب های کابینت از ورق هایی با مغزی ام دی اف که اقدامات خاصی روشون اعمال شده، ساخته میشن.

روش ساخت ورق ممبران به این شکله که، ام دی اف خام رو توسط دستگاه سی ان سی (CNC) حکاکی کرده سپس تحت مکش و خلاء، روکش طرح داری از جنس PVC روی ام دی اف خامِ حکاکی شده چسبانده می شود (البته تنها در یک سمت ورق این کارهای انجام میشه و سمت دیگر یک لایه از جنس پی وی سی سفید است). این پروسه، اجرای طرح های زیبا و پرکار مانند طرح های کلاسیک را مقدور ساخته است. طبیعتاً قیمت وکیوم بیش از مدل های قبلی است.

از مزیت های آن به ضد آب بودن و از معایب آن بلند شدن روکش بر اثر حرارت میتوان اشاره کرد؛

کابینت آشپزخانه

کابینت های ام دی اف قابلیت زیادی در هماهنگ شدن با سایر عناصر موجود در آشپزخانه دارند و همین قابلیت باعث محبوبیت این مدل کابینت ها ست

امروزه کابینت آشپزخانه علاوه بر اینکه بعنوان یکی از عناصرمهم آشپزخانه بلکه به عنوان یک عامل تاثیر گذار در کل دکوراسیون داخلی خانه می باشد.

در دنیای امروز با توجه به نوع معماری داخلی منازل ، آشپزخانه از تمام زوایای پذیرایی و نشیمن قابل دید است و همین موضوع باعث شده است تا در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی به طراحی و چیدمان آشپزخانه خصوصا کابینت آشپزخانه بدهند. وجود کابینت از گذشته تا به امروز در آشپزخانه ها رواج داشته، البته نه با معنا و مفهوم امروزی. امروزه کابینت آشپزخانه بیشتر بخاطر تاثیر بصری و ایجاد نظم در دکوراسیون استفاده و انتخاب میشود و ممکن است کابینتی داشته باشیم که خیلی کاربردی نباشد ولی از نظر طراحی دکوراسیون بتواند تاثیر زیادی در چشم انداز چیدمان منزل داشته باشد.

در ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه موارد مختلفی را باید مورد توجه قرار داد. مانند اندازه فضای آشپزخانه ، هارمونی دکوراسیون خانه ، ترکیب رنگ اصلی در دکوراسیون وچیدمان … عواملی هستند که مورد توجه طراحان داخلی در طراحی و اجرای کابینت است

خوشبختانه امروزه کابینت ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و همین مسئله باعث شده،تا این صنعت از مهمترین و بدون اغراق یکی از پول سازترین مشاغل در صنعت دکوراسیون تبدیل شود. تنوع در رنگ و طرح ، تنوع در جنس و مدل، باعث شده تا در منازل مختلف کابینتهای متنوع ببینیم و خوشبختانه کابینت یکی از عناصر کلیدی است که تکراری بودن آن نسبت به سایر المان های دکوراسیون کمتر است.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک

اغلب افرادي كه علاقمند به آوردن گرماي سبك روستيك به يك خانه مدرن هستند،کابینت کلاسیک را انتخاب می کنند. کابینت کلاسیک سبکی جذاب و دوست داشتني است كه جلوه اي خيره كننده و چشم گیر به آشپزخانه ارائه می دهد. البته اين مدل كابينت ها براي خانه هايي به سبك روستیک هم مورد استفاده قرار مي گيرند.

یکی از مھمترین ویڑگیھای کابینت کلاسیک،تداعی کننده آشپزخانه تمام چوبی است،و اینکه این مدل کابینت ھا به شکلی طراحی می شوند که بیشترین استفادہ از فضای داخلی آشپزخانه شدہ باشد۔

بنابراین کابینتھای کلاسیک موجب بھینه سازی فضای آشپزخانه می شوند۔به ھمین دلیل امروزہ از این کابینت ھا برای طراحی انواع آشپزخانه اعم از کوچک و بزرگ استفادہ می شود ۔

از جمله ویژگیهای منحصر بفرد کابینت ھای کلاسیک،می توان به تاج ھای ابزارخوردہ،متنوع وقرینه سازی زیبای آنھا وسرستون ھای منبت کاری شدہ اشارہ کرد،علاوه بر این استفادہ از رنگ ھای سفید در ساخت این نوع کابینت ھا،زیبایی منحصر بفردی به آشپزخانه شما میبخشد.اگر علاقمند به دکوراسیون مجلل و چیدمانی خاص هستید کابینت کلاسیک بهترین گزینه برای دکوراسیون چشم نواز و برتر است

مزایاو معایب انواع کابینت

كابينت کلاسک یا تمام چوب

كابينت هاي کلاسیک و چوبي بسيار خاص و زيبا هستند و از معايب آن ها مي توان به قيمت بالاي آن ها اشاره كرد ولی زیبایی بی نظیر واصالت طرحها جبران هزینه را میکند.
كابينت های کلاسیک بسيار زيبا و پر از جزييات و ظریف کاری هستند و به مدت زمان بیشتری براي آماده سازي و نصب آن ها نیاز است

MDF

كابينت هاي ام دي اف ها توانايي خیلی زیادی در هماهنگي با ديگر عناصر وچیدمان دكوراسيون داخلی منازل دارند و اين مسئله نقاط قوت شان محسوب مي شود.
ام‌دي‌اف در برابر حرارت مقاومت بالایی داردو عايقي مناسب در برابر صدا است

این نوع کابینت هادر برابر رطوبت هوا و حرارت محیط نسبت به سایر مدل های کابینت مقاوم تر هستند و علاوه بر این کابینت های MDF تنوع طرح و رنگ بیشتری دارند وشما قدرت بیشتری برای انتخاب رنگ مورد علاقه وطراح مناسب آشپزخانه منزل خود دارید.