• شماره تماس :  7-33346498 (031)
  • ایمیل : cyrusdecoration.info@gmail.com
  • ساعات کاری : 08:00-17:00

کابینت کلاسیک در اصفهان

کابینت کلاسیک در اصفهان
 

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت های کلاسیک  در اصفهان به سبکی از کابینت گفته می شود که جنس آن معمولا از چوب یا شبیه به چوب با سطحی برجسته بروی درب ها و دستگیره هایی فلزی گفته می شود که حس رویال بودن را به فضای منزل منتقل می کند. این نوع از کابینت ها علاوه بر شکیل، کاربردی بودن ، تداعی کننده حس نوستالژیک، قدیمی و گرمی در خانه است.

علاوه بر موارد ذکابینت های کلاسیک به سبکی از کابینت گفته می شود که جنس آن معمولا از چوب یا شبیه  چوب با سطحی برجسته بروی درب ها و دستگیره هایی فلزی گفته می شود که حس رویال بودن را به فضای منزل منتقل می کند.این نوع از کابینت ها علاوه بر شکیل، کاربردی بودن ، تداعی کننده حس نوستالژیک، قدیمی و گرمی در خانه است.ر شده در برخی از مدل ها ستون ها و درب ها هم ابزارکاری می شوند. در حال حاضر علاقه افراد در دکوراسیون داخلی برای ساخت کابینت کلاسیک در اصفهان به سمت  هر چه کاربردی تر کردن و شیک کردن فضا  شده است. این مدل از کابینت ها بسیار جا دارهستند و عمق بسیاری دارند که برای آشپزخانه که محیط پر از وسایل مختلف است می تواند بسیار مفید باشد.

در بیشتر موارد تمامی درب این نوع کابینت ها یا تعدادی از آن ها  شیشه ای انتخاب می شود. علت محبوبیت کابینت کلاسیک در اصفهان نیز به همین دلیل است. در منازل اصفهانی ها صنایع دستی زیبا ی بسیار زیادی وجود دارد. انتخاب درب شیشه ای این نوع کابینت ها خود  امکان استفاده بعنوان دکور را ایجاد می کند.

بدلیل اینکه عمده رنگ های استفاده شده در این نوع طرح تیره است در کار از نور های تزئینی برای دوچندان کردن جلوه کار استفاده می شود. اما برای فضاهای تیره معمولا پیشنهاد می شود حتما از رنگ سفید برای بزرگتر نشان دادن فضا استفاده شود. اما اگر به دنبال فضای لوکس و رسمی هستید رنگ چوب گردو آن انتخاب مناسبی است.

کابینت کلاسیک در اصفهان

طرحی از کابینت کلاسیک چوبی

نکات  ساخت و نصب کابینت :

معمولا در این سبک از کابینت درب جک دار استفاده نمی شود. درکنار هود و کانترها معمولا از سر ستون های ابزار زده استفاده می شود و هود مشخص نیست. این ابزار ها و کنده کاری های ایجاد شده بری ستون یا درب بوسیله CNC  ایجاد می شود. کانتری از جنس سنگ کوارتز یا مرمر است. ویترین و کمدهای بلند که معمولا شیشه ای هم هستند استفاده می شود. قرینگی کامل در این سبک نمایان است و دستگیره ها هم باید به سبک کلاسیک باشد. در این مدل یراق ها معمولا از جنس برنز و یا مسی رنگ هستند. نما تمام چوب با رنگ های گرم، مات یا سفید است و ابعاد حجیم و برجسته هستند. علت رویال بنظر رسیدن این سبک هم رعایت تمامی این نکات است.

 

انواع کابینت کلاسیک:

کابینت کلاسیک معمولی:

به نوع معمول و رایج این طرح گفته میشود که  در بالا توضیحات آن لحاظ شد.

 

کابینت کلاسیک رومی:

در این سبک هم بروی سطح بیرونی کار(درب های کابینت) و هم سرستون حکاکی هایی به سبک روم باستان استفاده شده است.دستگیره ها برجسته و معمولا به شکل نقره ای و طلایی هستند. این طرح در بین تمامی مدل های سبک کلاسیک لوکس تر و رویال تر است. در این طرح بیشتر از رنگ سفید استفاده می شود. سطح آن را با سنگ های گرانیت و مرر صیقلی شده پوشش می دهند. در نورپردازی هم بیشتر از چراغ های آویزان استفاده می شود.

 

کابینت کلاسیک ممبران:

در مقاله ای کامل می توانید مطالب مفید و کاربردی بسیاری درباره ی کابینت ممبران در اصفهان مطالعه نمایید.

 کابینت کلاسیک چوبی:

جنس داخلی این نوع کابینت از نوع ام دی اف و جنس درب ها از نوع چوب راش، گردو، بلوط، و … است. ضخامت ها متفاوتاست. بعد از مرحله CNC و تمیزکاری، رنگ آمیزی می شود. مانند تمامی کابینت های سبک کلاسیک از سنگ مصنوعی یا طبیعی برای پوشش دهی رویه کار استفاده می شود. پفروش ترین رنگ آن قهوه ای و بلوطی است.

کابینت کلاسیک روکش چوب:

با نام کابینت طرح چوب هم شناخته می شود که شبیه ترین مدل به نوع چوبی است. جنس بدنه ها از ام دی اف درجه یک سفید و جنس درب ها از ام دی اف خامی است که یک لایه چوب بروی آن پرس شده است ساخته می شود. معمولا این روکس یک میلیمتری است. هزینه این نوع نسبت به مدل چوبی کمتر است.

 

 

 

 

مزایای کابینت کلاسیک:

  • دوام بسیار بالا و ماندگاری زیبایی این نوع کابینت بسیار زیاد است.
  • تنوع نامحدود در این مدل و کنده کاری های متنوع و متناسب با هر سلیقه
  • امکان حکاکی و طرح دلخواه بروی درب ها

 

 

معایب کابین کلاسیک:

  • قیمت بالا و زمان بر بودن کار
  • حساسیت نسبت به رطوبت و حرارت بالا و آسیب پذیری در برابر ضربه

امروزه برای مدرن تر شدن طرح از جزیره های متفاوتی در طراحی فضای آشپزخانه استفاده می شود. جزیره مخصوص نگهداری وسایل، جزیره میزناهار خوردی، جزیر مخصوص آشپزی به همراه سینک. مجموعه سایروس مفتخر به ارائه بروز ترین و در عین حال کاربردی ترین طرح های موجود در بازار جهانی است. کلیه طرح ها مجموعه با تغییر در طرح ها  و رنگ ها جهانی آپدیت شده تا بروز ترین انتخاب ها را در اختیار مشتریان خود چه در زمینه انوع کابینت در اصفهان و چه در زمینه اجرای  سقف کشسان قرار دهد.

× در واتساپ صحبت کنیم