• شماره تماس :  7-33346498 (031)
 • ایمیل : cyrusdecoration.info@gmail.com
 • ساعات کاری : 08:00-17:00

 

 

 

 

 

 

 

 

باریسول

نصب باریسول 

 

با یکی دیگر از مجموعه مقالات آموزش‌ نصب سقف کشسان سایروس  در خدمتتون هستیم. در این پست شما میتوانید آموزش نصب و تعمیر سقف کشسان باریسول را یاد بگیرید.

شاید شما هم مثل مشتریان دیگر فکر کنید در صورت پارگی یا سوراخ در سقف کشسان باریسول هیچ راهکاری برای تعمیر آن وجود ندارد. اما باید همین جا یادآوری کنم که بسته به مکان پارگی امکان ترمیم و اجرای مجدد سقف کشسانی وجود دارد. بله درست حدس زدید! اگر پارگی در کناره‌های سقف اتفاق بیفتد میتوانید آن را ترمیم کنید.

اگر شما هم به دنبال همه اطلاعات در مورد سقف کشسان هستید پیشنهاد میکنم مقاله اجرا سقف کشسان  از دست ندهید.

فیلم آموزش تعمیر باریسول

اگر به هر دلیلی سقف کشسان در هنگام نصب و یا بعد از آن دچار آسیب شد برای تعمیر آن باید به این صورت عمل کنید.

 

 مراحل آموزش نصب  باریسول

 • برآورد اندازه سقف کشسان کاذب
 • چاپ مورد نظر در صورت لزوم
 • دوخت هارپون به وسیله دستگاه دوخت دور دوزی
 • خط کشی و تراز دقیق برای نصب ریل آلومینیوم
 • نصب ریل پی وی سی یا الومینیوم
 • اجرای نورپردازی سقف کشسان
 • اجرا و نصب سقف کشسان باریسول

برآورد دقیق اندازه سقف کشسانی سایروس 

 برای برآورد دقیقدر اجرای سقف کشسان بسته به شکل هندسی سقف کاذب، شما باید اندازه‌ها را 5% کوچکتر از ابعاد واقعی در نظر بگیرید. اگر شکل سقف شما دایره باشد باید قطر آن را محاسبه کنید.

چاپ مورد نظر بر روی سقف کششی در صورت لزوم

اگر سقف کشسانی شما دارای طرح خاصی باشد به عبارتی جز سقف کشسان سه بعدی و یا سقف کشسان چاپی باشد باید قبل از اجرای مراحل دیگر چاپ با کیفیتی روی پارچه سقف کشسان انجام شود. بیشتر تولید کنندگان پارچه‌های سقف کشسان به اندازه‌های خاصی محدود میشوند و مهم‌ترین دغدغه‌ای که در چاپ سقف کشسان مطرح است عرض چاپ نسبتاً کم (به میزان 3.20 متر) که برخی تولید کننده‌ها توانستند آن را تا عرض 5.30 متر برسانند.

اما در تولید سقف‌ کاذب کشسان سایروس به صورت صدردصد این مشکل حل شده تا جایی که شما به صورت نامحدود میتوانید هر مدل و طرح را در ابعاد گوناگون به صورت یکپارچه و بدون درز داشته باشید که این چاپ ها در کمترین زمان و با بهترین وضوح انجام می گیرند.

دوخت هارپون به وسیله دستگاه دوخت دور دوزی

هارپون همان نوار ضخیمی است که دور تا دور سقف کشسان قرار گرفته و آن را نگه میدارد. بعد از مرحله چاپ نیاز است که سقف کاذب کشسانی باریسول هارپون دوزی شود که این کار به وسیله دستگاه دوخت دور دوزی انجام میگردد. نکته قابل توجه این است که اگر در هنگام نصب سقف کاذب کشسان قسمتی از پارچه دچار پارگی شود باید هارپون دوزی دوباره انجام گردد.

خط کشی و تراز دقیق برای نصب ریل آلومینیوم

قبل از نصب ریل باید فضای اجرایی حتماً به صورت دقیق جانمایی شود تا به صورت درست و مناسب و بدون هیچ عیبی سقف کاذب کشسانی اجرا شود. از این رو لازم است قبل از اجرای ریل پروفیل یا آلومینیوم از تراز لیزری و یا خط کشی منظم استفاده کنید. در این صورت ابعاد به صورت یکسان و منظم خواهند بود. بعد از جانمایی نوبت زیر سازی و نصب ریل‌ها میباشد.

آشنایی با تراز لیزری

ترازهای لیزری یکی از ابزارهای دقیق برای تراز کردن، ایجاد و سنجش شیب و یا عمود کردن سطوح مختلف به شمار می‌آیند. فرآیند کار در این دستگاه به این صورت است که با استفاده از اشعه لیزر و فرآیند خود ترازی، کار تراز کردن سطح‌های مختلف را انجام می‌دهد.

امروزه تراز لیزری جایگزین مناسبی برای شاقول و ترازهای دستی محسوب میشود. این دستگاه در انواع مختلف موجود است که می توان به ترازلیزری نقطه ای، ترازلیزری دو خط، ترازلیزری 360 درجه، ترازلیزری سه خط یا سه بعدی، ترازلیزری روتاری (دوار یا چرخشی) و تراز لیزری کاشی و سرامیک اشاره کرد.

اجرای نورپردازی  باریسول

در مرحله بعد باید نورپردازی صحیح و مناسب انجام شود. دو نوع نورپردازی برای انواع سقف‌های کشسان مد نظر است.

 • نورپردازی در پشت کار
 • نورپردازی در جلو (سقف کشسان ستاره‌ای)

برای نورپردازی پشت کار از انواع تجهیزات نورپردازی استفاده میشود از جمله لامپ‌های smd، RGB و …

برای نورپردازی جلوی کار هم میتوان از لامپ‌های کریستال سواروسکی و یا فیبر نوری و یا انواع هالوژن و پنل‌های smd استفاده کرد.

نکات مهم در نورپردازی سقف کششی:

بهترین نور پردازی برای سقف کشسانی پرینتی استفاده از لامپ smd است . زیرا علاوه بر اینکه مصرف برق بسیار پایینی دارد  تامین نور محیط را به صورت یکپارچه ایجاد میکند.

توجه داشته باشد که اگر از smd شاخه ای استفاده می کنید باید آن را در فاصله 20cm از سقف قرار دهید و برای نورپردازی بهتر سقف کاذب کشسان باریسول فاصله هر شاخه smd با شاخه بعدی بهتر است 10cm باشد.

اگر سقف کشسان شما چاپی یا همان پرینتی باشد و از رنگ‌های آبی و یا رنگ‌های سرد بیشتر استفاده شده باشد بهتر است برای اجرای نورپردازی از smd یخی یا سفید استفاده نمایید و اگر تصویر سقف کشسان شما از رنگ های گرم استفاده شده از smd آفتابی یا ترکیبی استفاده نمایید .

 

اجرا باریسول

در مرحله بعدی لازم است با گرما دهی به وسیله هیترجت به سقف کششی آن را به اندازه واقعی نزدیک  کنید و به وسیله کاردک‌های مختلف سقف را نصب نمایید. باید توجه کنید که گرم کردن سقف کاذب کشسانی و گرم نگه داشتن محیط کار یکی از ملزومات نصب باریسول است.

در مقاله همه چیز در مورد سقف کشسان لاکر مات و براق تمامی مراحل اجرا و نصب سقف کشسان به صورت فیلم آموزش داده شده است.

اگر شما هم به دنبال آموزش جامع و کامل سقف کشسان به صورت حرفه‌ای و کارآمد هستید پیشنهاد میکنیم به صورت اصولی مبانی انجام کار را یاد بگیرید. دکوراسیون سایروس به عنوان تولید کننده و اجرا کننده انواع سقف کشسان برای علاقمندان به این حوزه نیز، آموزش سقف کشسان را به صورت عملی و کارگاهی درنظر گرفته است. شما با شرکت در این دوره ‌ها به راحتی میتوانید کسب و کار خود را در این حوزه پرطرفدار راه اندازی کنید.

برای اطلاعات بیشتر از دوره آموزش سقف کشسان میتوانید با ما تماس بگیرید

 

 

 

مهم ترین اهداف سایروس:

همانا احترام به مشتری، ارائه خدمات برتر،استفاده از جدیدترین متدها و استاندارد ها در آموزش،طراحی و ارائه بهترین قیمت سقف کشسان،چوب و رزین اپوکسی، دیوارپوش و …  و همین طور نصب کابینت در اصفهان در سبک های کابینت کلاسیک در اصفهان؛ کابینت مدرن در اصفهان؛ کابینت ممبران در اصفهان؛کابینت های گلاس در اصفهان و کابینت پیش ساخته است که به لطف الهی توانسته‌ایم در زمینه رضایت بیشتر مشتریان و هنرجویان گرامی موفق باشیم.

× در واتساپ صحبت کنیم