کفپوش اپوکسی
22
فوریه

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی

 

کفپوش به پوششی گفته میشود که روی زمین را میپوشاند تا یکدست و هموار گردد و ظاهری زیبا به آن دهد.

کفپوش ها انواع مختلفی دارند یکی از معروفترین آنها کفپوش اپوکسی میباشد .اپوکسی از زیبایی خاص و منحصر به فردی برخوردار میباشد که از فرمولی مشابه با ساخت کفپوش پلی یورتان بهره برده است که تفاوت بسیاری با دیگر کفپوش ها دارد..

روکش های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوششهای کف ارجحیت دارند.بتن سطح به علت خاصیت قلیاییی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار می گیرد و به سبب سختی وشکنندگی زیاد مقاومت سایشی وضربه پذیری پایینی دارد.

کفپوش اپوکسی به طور کلی به  دودسته عمده تقسیم میشوند

کفپوش هایی که غلظت بسیار بالایی دارند.درصد سیلیس در آنها بالا است وبه وسیله ابزارهای دستی و مکانیکی تا ضخامت 6-8.میلیمتر روی سطح به کار می روندومقاومت سایشی.مکانیکی وشیمیایی بالایی دارند ومعمولا روی سطح بتن روی مکانهایی که در معرض ریزش وپاشیدن مواد شیمیایی ویا تردد شدید وسایل نقلیه سنگین قرار دارند. به کار می روند.این روکش ها عمدتا در کارخانه های شیمیایی.پالایشگاهای نفت.کارخانه های خودروسازی ونوشابه سازی و نیروگاه هامورد استفاده قرار می گیرند.

روکش های خود تراز اپوکسی با درصد سیلیس بسیار کمتر که روی سطح تمییز شده ریخته وبا استفاده از شانه های پلاستیکی مخصوص روی سطح پهن می شوند

و ضامتی حدود 2میلیمتر خواهند داشت.استفاده از دستگاه اسپری دو جزئی نیز برای سهولت و تسریع کار در سطوح بزرگ امکان پذیر است.

روکش خود تراز اپوکسی در برابر موادشیمیایی.سایش ناشی از تردد افراد و وسایل نقلیه سبک صنعتی مقاوم است.وبارنگ های مختلف و براق به زیبایی محیط می افزایند.این روکش ها در آزمایشگاه ها.بیمارستانها.کارخانه های تولید مواد غذایی و انبارها کاربرد دارند.

کفپوش اپوکسی بهترین جایگزین سرامیک با عمر طولانی در برابر ضربه.رطوبت.سایش بسیار مقاوم است

مناسب برای کف سالن واتاق مسکونی

کفپوش بیمارستانی

کفپوش ورزشگاهی

کفپوش صنعتی

کفپوش کارگاهی

کفپوش مطب

کفپوش اتاق عمل

کفپوش اتاق سرور

کفپوش فرودگاه

کفپوش تعمیرگاه

کفپوش سرویس بهداشتی

کفپوش سه بعدی

کفپوش لابی ساختمان

کفپوش اسانسور

کفپوش رستوران

کفپوش آشپزخانه

در قسمت مقاله ها بیشتر در مورد کفپوش اپوکسی صحبت خواهیم کرد