اجرا و نصب سقف کشسانی
22
فوریه

در مورد سقف کشسان بیشتر بدانیم

 سقف کششی  یا  سقف کشسانی چیست؟

سقف کشسانی یا به اصطلاح عامه باریسول به عنوان مدرنترین و زیباترین سقف کاذب امروزه نزد طراحان از محبوبیت خاصی برخوردار است به طوری که در اکثر طراحی های به روز و مدرن دنیا از آن استفاده می شود. زیرا قیمت سقف کشسان بسیار مناسب بوده و کاربا آن نسبت به سایر سقف‌های کاذب دیگر با سهولت بیشتر انجام می‌شود.
سیستم سقف کشسانی (به انگلیسی: Stretched ceiling)

سیستم سقف معلقی است که از دو عنصر اصلی تشکیل شده است :یکی ریل محیطی و دیگری غشای اصلی سبک وزن که یک ورق pvc غیر قابل اشتغال است ودر طول مسیر ریل (پروفیل مخصوص سقف کشسان) تحت تاثیر حرارت کش می‌آید ودرحاشیه دیوار محکم می شود و بر خلاف سیستم‌های سقفی موجود نیازی به آویز نخواهد داشت و قابلیت مخفی نمودن اتصالات ریل را دارا می‌باشد. علاوه بر کاربرد این محصول در سقف، در مصارفی همچون دیوارهای پوششی، توزیع کننده های نور، پانل‌های متحرک نمایشگاه‌ها، و شکل های ابداعی، استفاده می‌شود. سقف کششی بواسطهٔ تقویت پشت صحنه و زمینه اختصاصی خود، سبب یک پیوستگی و اتحاد دربین انواع ساختار نور، شبکه مشبک و نقاط ثابت می‌شود.
این نمونه سقف هاقابلت پیاده سازی انواع طرح ها از جمله طرح های سه بعدی را دارا می باشد.

اجرای سقف کشسان

در ابتدا سیستم ریل‌ها در قسمت زیرین سقف اصلی محیط اطراف به دیوار چسبانده می‌شوند سپس سقف کششی تا پنجاه درجه حرارت داده شده و انبساط باعث می‌شود که سقف کاملاً در درون سیستم ریل‌ها، جایگزین شود. به محض کاهش دما، سقف مثل یک پوشش طبل ثابت می‌گردد. ریل‌ها در انواع مختلف بوده و بر اساس نوع طرح مورد نظر، توسط تکنسین‌های اجرایی نصب، انتخاب می‌شوند. سقف کششی این امکان را فراهم می‌سازد که امکاناتی نظیر سیستم‌های روشنایی اعم از فیبر نوری، لامپ‌های فلوروسنت، دستگاه‌های تهویهٔ هوا، دستگاه‌های حرارتی و صوتی بدون هیچگونه مشکلی نصب شوند.

چاپ سقف کششی

چاپ در لغت به‌معنای نقش، اثر، مُهر و نشان آمده است
چاپ را در اصطلاح، انتقال مطالب شامل نوشته‌ها، تصاویر، اعداد و علائم بر رو یک حامل فرم و انتقال آن بر روی یک سطح چاپ شونده و تکثر آن به شمارگان زیاد می‌گویند.
گروه دکوراسیون سایروس با در اختیار داشتن جدید ترین دستگاه ها ی چاپ همگام با آخرین تکنولوژی دنیا و بهره گیری از دانش فنی و حضور اساتید متخصص و مجرب دراین زمینه توانسته است بهترین وبا کیفیت ترین پروژه ها را در خصوص چاپ سقف های کششی اجرا و به مشتریان خود ارائه نماید.

سقف کشسانی آشپزخانهطراحی سقف کشسانی

جذابیت اولین قدم در راه ارتباط با مخاطب است، در هر کار گرافیک یک کشش اولیه برای ارتباط با مخاطب لازم است.
طراحی گرافیک به معنای خلق و سامان دادن یک سلسله عوامل تصویری برای بیان یک مفهوم یا پیام و یا اطلاعات در جهت هدفی مشخص و معین است.
گروه دکوراسیون سایروس با دارا بودن کادر متخصص و با تجربه در زمینه طراحی توانسته است بهترین و زیبا ترین طرح های گرافیکی را در طی سالیان سال خدمت در این عرصه به مشتریان خود عرضه نماید.

مشخصات سقفهای کششی سایروس

تنوع رنگ:وجود بیش از هزاران رنگ وتکمیل کننده متفاوت از قبیل مات,نیمه شفاف اطلسی ومتالیک.
شکلها:امکان پذیر دراشکال مسطح,منحنی ویاموجدار.
بدون انقباض وانبساط:دردمای منفی ۱۰/درجه ودردمای مثبت ۶۰/انقباض وانبساط نمیشود.هرگز ترک نمیخورد رنگشان پوسته نمیشودودربرابر سوراخ شدگی مقاوم هستند.
ضداشتعال.
آکوستیک:خاصیت جذب صوت را دارا میباشد.
قابلیت شست وشو با مواد شوینده.
تعدیل کننده آلودگی های صوتی ومحیطی.
قابلیت چاپ هرنوع طرح وتصویر درابعاد چاپ.
ضدبخار وضداب(ایده ال برای استخر,سوناوسالن های ورزشی).
خاصیت ضدباکتری ودافع گردوغبار(مناسب برای اتاق عمل وآزمایشگاه).
قابلیت تسطیح وفیلتر نمودن نورهای طبیعی یامصنوعی وانتقال جابجایی نور تا۸۰/.
کاربردها:درساختمانها,مراکز تجاری اداری,استخر وسونا,ویترینهای فروشگاهی,سالن سینما وآمفی تاترواتاق عمل و آزمایشگاه وغیره مورد اجرا هست.

انواع طرح سقف کشسانی در آشپزخانهرتوجیح صرفه اقتصادی و قیمت سقف کشسان برای مهندسان، پیمانکاران و کارفرمایان:

این نوع سقفها با وجود سهولت در اجرا که روزانه متراژ قابل توجهی از کار را با هرگونه زیرسازی ای و در هر شرایطی حتی با وجود چیدمان داخلی بدون هیچ گونه کثیف کاری ای در کوتاهترین زمان ممکن انجام داد و این در حالی است که در مقایسه با نوع متریالهای سایر سقفهای کاذب، با توجه به کنار گذاشتن مراحل نازک کاری پروژه در دست اجرا شامل: عملیات زیرسازی سقفهای کاذب با میلگرد و رابیتس و یا کناف و کامپوزیت، پوشش گچ و خاک، سفیدکاری با گچ و و محدودیت در رنگ ورقها و تایل های کناف یا کامپوزیت و امثال آنها و طول مدت اجرای پروژه و هزینه های مربوطه ، باید اذعان داشته باشیم که با اجرای سقفهای کشسان سایروس حتی با هرگونه زیرسازی سقف (چه بصورت تیرچه بلوکی یونولیتی و یا سفالی و هر نوع دیگر) و نیز تنوع رنگ و طرح و آزاد بودن کارفرما در طراحی و همچنین سرعت انجام کار و قابلیت جابجایی مشاهده می شود که توجیه اقتصادی انکار ناپذیری دارد که کارفرمایان امروزه به این نوع اجرا روی آورده اند

در مورد انواع سقف کشسان و نحوه نورپردازی آنها در قسمت مقاله ها بیشتر صحبت خواهیم کرد