تایل سقفی کشسان آکوستیک
08
ژانویه

تایل سقفی کشسان آکوستیک و ویژگی های خاص آن

تایل سقفی کشسان آکوستیک نوع دیگری از انواع سقف های کشسان است و کاربردی مشابه با آنها دارد اما به دلیل ویزگی های بسیار خاصی که دارد مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته و کاربردهای خاصی پیدا کرده است. در سرتاسر پارچه این نوع سقف کشسان حفره های بسیار ریزی وجود دارد که از مواد جاذب صوت پر شده اند. مهم ترین وظیفه سقف کشسان آکوستیک جلوگیری از انعکاس صدا است. همچنین جلوگیری از همهمه و کاهش صداهای غیر اصلی و اضافه ای که در محیط وجود دارد نیز از دیگر وظایف این نوع تایل سقفی است. ضمن این که این سقف ها دیگر ویژگی های بارز سقف های کششی مثل خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری بالا را در خود دارند.

این سقف ها از پارچه ها و مواد سبک ساخته می شوند زیرا هر چقدر متریال آنها متراکم تر باشد خاصیت آکوستیک آنها کمتر می شود. البته به صورت طبیعی به دلیل استفاده از پارچه های کششی و منعطف این سقف ها ویژگی آکوستیک و جذب صوت را دارند اما برای افزایش قدرت این ویژگی می توان از متریالی به نام پشم سنگ در تولید تایل سقفی کشسان آکوستیک استفاده نمود.

تایل سقفی کشسان آکوستیک در خدمت موسیقی و سینما

صنعت موسیقی و سینما، نیاز به محیطی آرام برای ضبط آواز ها، موسیقی های بی کلام و دیالوگ ها دارد

و آکوستیک بودن این محیط مسئله بسیار مهمی تلقی می شود.

 

تایل سقفی کشسان آکوستیک

 

زیرا به صورت مستقیم روی کیفیت صداهای خروجی تولید شده اثر می گذارد و برای تولید یک آلبوم موسیقی یا یک فیلم سینمایی یک امر بسیار ضروری است. محل تمرین و ضبط صداها باید دارای سقف و دیوارهای آکوستیک بوده تا صداهای تولید شده از محیط خارج نشود و صداهای اضافه نیز در این محیط وارد نشود.

در نهایت محصولی که تولید می شود نظر

  • صدا
  • شفافیت
  • وضوح
  • و کیفیت

در حد بسیار بالایی خواهد بود و این به لطف فناوری تایل سقفی کشسان آکوستیک است.

این سازه گزینه مناسبی برای سالن های آموزشگاه موسیقی نیز هست که از تداخل صدای سازهای دیگر ممانعت کرده و از ایجاد مزاحمت برای دیگر کلاسهای آموزشی جلوگیری می نماید. همچنین انتخاب مناسبی برای منازلی می باشد که در مناطق و خیابانهای شلوغ واقع شده اند و سر و صدای بیرون برای افراد خانواده مخصوصا” زمانی که در حال استراحت هستند آزار دهنده است.

جذب صوت در تایل سقفی کشسان آکوستیک

ویژگی اصلی تایل سقفی آکوستیک جذب صوت بالای آن است.

این نوع تایل سقفی در مراکزی مثل سینماها , آمفی تئاترها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع تایل سقفی در دو نوع تایل سقفی  کشسان آکوستیک و تایل سقفی ساده ( فاقد خواص جذب صوت) طراحی و تولید می شود. تایل سقفی آکوستیک از سازه های جدیدی است که در ساختمان سازی کاربردهای زیاد و طرفداران فراوانی پیدا کرده است و به لحاظ ویژگیهای بسیار خوبی که دارد می تواند در ارتقای سطح کیفی ساختمان سازی بسیار موثر باشد. تایل های سقفی ساده فاقد خاصیت جذب صوت هستند و در دو نوع روکش دار و بدون روکش تولید می شوند. تایل های بدون روکش دارای قابلیت رنگ آمیزی هستند. اما تایل های روکش دار دارای روکش پی وی سی بوده و نیازی به رنگ آمیزی ندارند از این رو خیلی سریعتر می توانند نصب و آماده شوند. و سرعت انجام کار را افزایش می دهند.

تایل سقفی کشسان آکوستیک در مدلهای مختلف طراحی و ساخته می شود.

 

تایل سقفی کشسان آکوستیک در سایروس دکور

همانطور که گفته شد از خصوصیات مهم سقف کشسان آکوستیک عایق بندی صوتی آن است که به وسیله پارچه چین دار , پلاک های چوبی و یا ورقه های فشرده شده مقوایی انجام می شود. هدف از نصب سقف کاذب آکوستیک جلوگیری از انعکاس صدا در مکان هایی است که نباید صدا پژواک داشته باشد. برای مثال در مکان هایی مانند سینما , سالن های سخنرانی که احتمال انعکاس صدا در آن وجود دارد از تایل سقفی آکوستیک استفاده می شود.

مزیت های تایل سقفی کشسان آکوستیک

تایل‌های سقفی به صورت معمول آن دارای ابعاد ۶۰*۶۰ سانتیمتر می باشند. از نظر جنس نیز این تایل های سقفی در دو نوع گچی و معدنی تولید و به بازار عرضه می شوند. اما مهم ترین ویژگی تایل های سقفی جذب صوت است و این تایل های سقفی در دو نوع ساده و طرحدار ( فاقد خواص صوتی) و تایل سقفی آکوستیک ( جذب صوتی) تولید می‌شوند.

استفاده از تایل سقفی مزایایی زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:
دسترسی آسان به تاسیسات و لوله های پشت تایل
نصب سریع و جلوگیری از اتلاف زمان
عدم نیاز به رنگ آمیزی پس از نصب
اجرا و نصب تمیز و آسان
حمل آسان مواد تایل سقفی
ایجاد آسان تغییرات در تایل ها پس از چند سال برای ایجاد تنوع در محیط با کمترین هزینه
نصب در متراژ های بالا کاملا سریع و آسان

 

تایل سقفی کشسان آکوستیک سایروس

مزیت های آکوستیک بودن

از مهمترین مزیت های آکوستیک بودن تایل سقفی کشسان آکوستیک جلوگیری از انعکاس صدا , ارتعاش صدا و ایجاد همهمه در فضا است. زیرا با جذب ارتعاشات مزاحم محیط بسیار مطلوبی برای کار و فعالیت از نظر صوت ایجاد می شود. در فضاهایی که آرامش بسیار مهم است مثل فضاهای اداری، تجاری، بیمارستانی، آموزشی، سالن های همایش، کارخانجات و صنایع تولیدی کاربرد این نوع سقف ضرورت زیادی پیدا کرده است. و توصیه می شود در چنین فضاهایی حتما از تایل سقفی آکوستیک استفاده شود. زیرا مانع ورود صداهای مزاحم فضاهای مجاور و فوقانی به داخل فضای مورد نظر می شوند.

متریال تشکیل دهنده تایل سقفی کشسان آکوستیک

از آنجا که متریال اصلی تشکیل دهنده تایل های سقفی از پشم سنگ است از این رو عایق حرارتی خوبی نیز به شمار می آیند. بنابراین علاوه بر آکوستیک بودن این سقف ها در مقابل حرارت و آتش سوزی نیز از خود مقاومت خوبی نشان می دهند. مواد اولیه به کار رفته در تولید این نوع تایل سقفی آکوستیک از الیاف معدنی (پشم سنگ و خاك رس) می باشد. این مواد کاملا و به صورت صد درصد قابل بازیافت هستند همچنین عدم وجود هرگونه مواد شیمیایی مضر مانند آزبست و فرمالدهید از دیگر ویژگی های مثبت تایل سقفی کشسان آکوستیک است. سبک بودن این گونه محصولات از دیگر خواص مهم آنهاست. با توجه به اصل سبک سازی ساختمان ها برای ایمنی آنها در برابر زلزله استفاده از تایل سقفی آکوستیک اهمیت زیادی پیدا کرده است.

و نقش مهمی در ساختمان سازی و ارتقای کیفیت آن در کشور دارد.

برای سفارش انواع تایل سقفی کشسان آکوستیک و انواع کفپوش اپوکسی در اصفهان با دکوراسیون سایروس تماس بگیرید.