انتخاب رنگ برای سقف های کشسان در سایروس دکور
24
نوامبر

انتخاب رنگ در سقف های کشسان و تأثیر رنگ های مختلف در طراحی داخلی

اانتخاب رنگ در سقف های کشسان می‌تواند گاهی برای مشتریان مشکل باشد. زیرا تطبیق رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی و نصب سقف کشسان مسئله مهمی است که مشتریان همیشه روی آن وسواس داشته‌اند. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا انتخاب رنگ در سقف های کشسان را بهتر انجام دهید و بهترین طرح و رنگ را برای طراحی سقف کششی خود انتخاب نمایید .

معیارهای انتخاب رنگ در سقف های کشسان

استفاده از رنگ‌ها در فضاهای مختلف با توجه به فضای داخلی , دکوراسیون و رنگ‌بندی موجود در آن می‌تواند انجام شود. خوشبختانه رنگ‌ها تنوع بالایی دارند و می‌توان از ترکیب رنگ‌های مختلف به رنگ دلخواه رسید حتی می‌توان از چندین رنگ در کنار هم استفاده نمود این تنوع به شما امکان می‌دهد تا فضا و ظاهر دکوراسیون و سقف کششی خود را به شکل دلخواه درآورید. با توجه به موقعیت فضا اعم از فضای گرم و صمیمی منزل یا فضای رسمی

محل کار شما می‌توانید از رنگ‌های سرد و گرم , تیره و روشن و … استفاده کنید و فضای موردنظر خود را به شکل دلخواه تنظیم کنید.

رنگ سفید برای سقف کشسان

از سقف کشسان سفید برای هر مکانی می‌توان استفاده نمود.

بیشترین سفارش طراحی سقف کشسان با رنگ سفید بوده است و این رنگ هم در فضاهای کاری و هم منازل مورد کاربرد می‌باشد. ازآنجاکه در بیشتر خانه‌های مسکونی امروز رنگ غالب دیوارها و دکوراسیون سفید است ازاین‌رو مشتریان ترجیح می‌دهند در انتخاب رنگ در سقف های کشسان از رنگ سفید استفاده نمایند اما ما به شما توصیه می‌کنیم اگر رنگ غالب فضای شما سفید است از رنگ سفید برای سقف کشسان استفاده نکنید زیرا استفاده از یک رنگ ساده برای کل فضا باعث سادگی بیش‌ازحد دکوراسیون شده و کسل‌کننده و بی‌روح خواهد شد. برای جلوگیری از این کار در فضای خود از وسایل گوناگون , مبلمان و البته رنگ‌های شاد و زنده برای سقف کشسان خود استفاده کنید.

 

انتخاب رنگ در سقف های کشسان

انتخاب رنگ‌های گرم در سقف‌ های کشسان

در انتخاب رنگ در سقف های کشسان می‌توان از رنگ‌های گرم استفاده کرد این نوع رنگ‌ها باعث روشن‌تر شدن فضای اتاق شده و آرامش و صلح و

صفای بیشتری در محیط احساس می‌شود.

فرقی نمی‌کند رنگ سقف کشسان را در

 • اتاق‌خواب
 • سالن پذیرایی
 • مهدکودک
 • آشپزخانه
 • دفتر کار

یا … بخواهید رنگ‌های گرم با استفاده از سقف کشسان مات می‌تواند فضای شما را با بیشتر نمایان ساختن ارتفاع بزرگ‌تر نشان دهد. از این رنگ‌ها زمانی که خانه و یا آپارتمان شما آفتاب‌گیر نیست و شما نور خورشید به اندازه کافی دریافت نمی‌کنید بسیار مناسب است.

انتخاب رنگ‌های سرد در سقف‌ های کشسان

انتخاب رنگ در سقف های کشسان بستگی زیادی به نور آفتاب دارد .
منازلی که در معرض کافی نور خورشید قرار دارند می‌توانند از رنگ‌های سرد برای انتخاب رنگ در سقف های کشسان استفاده نمایند. شما می‌توانید از رنگ‌های متضاد با رنگ نور خورشید استفاده کنید و فضای خود را تلطیف نمایید. همچنین از رنگ‌های سرد برای سقف کشسان در استخرها و حمام‌ها توصیه می‌شود. رنگ‌های روشن فضای شما را روشن‌تر کرده و با یک نورپردازی سقف کشسان مناسب می‌تواند بهترین و زیباترین طراحی را برای شما به ارمغان آورد.
اگر به دنبال انتخاب رنگ در سقف های کشسان برای

 • رستوران‌ها
 • سالن‌های بازی
 • سالن‌های همایش
 • تالار
 • سالن جشن‌ها

و مکان‌هایی که دارای جو شاد و نشاط‌آور هستند می‌باشید توصیه می‌کنیم از سقف‌های کششی با رنگ روشن و شاد استفاده کنید تا بتوانید شادی موردنظر خود را به افراد القا نمایید. همچنین رنگ باید با دیگر اجزای دکوراسیون هماهنگی و هم‌نشینی داشته باشد. برخی از رنگ‌ها با هم تناسب ندارند و استفاده از آن‌ها در کنار هم می‌تواند تأثیر منفی در طراحی دکوراسیون شما داشته باشد به این مسئله نیز در انتخاب رنگ در سقف های کشسان توجه داشته باشید.

رنگ اصلی‌ترین گزینه برای طراحی داخلی

رنگ در معماری داخلی و طراحی دکوراسیون یک المان اساسی و بسیار مهم به شمار می‌رود زیرا تأثیر بسیار زیادی بر چیدمان فضا و دیگر اجزا خواهد داشت. می‌توان با انتخاب رنگ‌های مناسب گام بسیار مهمی در راستای زیباتر کردن اجزای مختلف طراحی داخلی برداشت و دیگر اجزا را نیز بسیار بهتر و پررنگ‌تر به نمایش گذاشت. رنگ‌ها در دیوارها , کف و سقف ساختمان اهمیت زیادی دارند و هرکدام جایگاه خاص خود را در معماری داخلی دارا می‌باشند. انتخاب رنگ در سقف های کشسان برای داشتن یک سقف زیبا و ماندگار و جذاب به شکلی که کاملاً منحصربه‌فرد به نظر آید از فناوری‌های نوین معماری داخلی به شمار می‌رود.

سقف یکی از گزینه‌های مهم در طراحی داخلی و معماری است

و رنگ آن نیز به همان اندازه مورد اهمیت است.

 

 

انتخاب رنگ برای سقف های کشسان در سایروس دکور

موارد مهم در انتخاب رنگ در سقف های کشسان

سقف کشسان یا آسمان مجازی معمولاً از طبیعت در طراحی خود بهره می‌گیرد بنابراین رنگ‌های مورد کاربرد در آن نیز معمولاً رنگ‌های شاد و زنده و صمیمی است. اما اگر به دنبال انتخاب رنگ در سقف های کشسان خود هستید به موارد زیر توجه کنید
و سپس بهترین رنگ و طرح را برای سقف خود داشته باشید:

 1. درجه روشنی و دریافت نور فضای شما به چه میزان است؟
 2. محیط شما تاریک است یا روشن؟
 3. رنگ‌های طبیعی به‌کاررفته در محیط شما کدام است؟
 4. کاربری فضای موردنظر شما چیست؟ ( تجاری , خانوادگی , دوستانه و …)
 5. تمایل به ایجاد فضای گرم و صمیمی دارید یا فضای سرد و جدی؟
 6. می‌خواهید محیط شما هیجان‌انگیز باشد یا آرامش‌بخش
 7. محیط شما کوچک است یا بزرگ و آیا قصد بزرگ‌تر نشان دادن آن را دارید
 8. محیط داخلی شما به چه شکلی است ؟ ( گرد , مربع , مستطیل و … )
 9. ارتفاع سقف بلند است یا کوتاه ؟

پس از جواب دادن به این سؤالات نوبت به این می‌رسد که شما با رنگ‌های مختلف آشنایی داشته باشید و ویژگی‌های متنوع رنگ‌ها را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب رنگ در سقف های کشسان را داشته باشید.

سیاه‌وسفید در کنار هم

استفاده از ترکیب رنگ سیاه‌وسفید که از رنگ‌های برجسته و بی‌پیرایه به شمار می‌روند در کنار هم می‌تواند یک فضای کلاسیک را تشکیل دهد و این دو رنگ مکمل یکدیگر هستند. کاربرد رنگ سیاه‌وسفید باعث برجسته نشان دادن دیگر رنگ‌ها و اجزا در دکوراسیون داخلی می‌شود

رنگ قرمز

قرمز از رنگ‌های گرم و هیجان‌انگیز است و دارای نیروهای برون‌گرا است. این رنگ باعث افزایش انرژی و هیجان محیط می‌شود و فشارخون را افزایش می‌دهد. در فضاهایی که می‌خواهید عشق و محبت بیشتری نشان دهید می‌توانید از رنگ قرمز استفاده کنید. این رنگ برای سالن‌های غذاخوری باعث افزایش اشتها می‌شود رستوران‌ها می‌توانند از زنگ قرار برای انتخاب رنگ در سقف های کشسان فضای خود استفاده نمایند.

رنگ نارنجی

از رنگ‌های پر جنب‌وجوش و نشاط‌آور نارنجی است و مثل قرمز هیجان و انرژی زیادی ایجاد می‌کند اشتها را افزایش می‌دهد و از رنگ‌های گرم و صمیمی و عاشقانه است. از این رنگ می‌توان برای سالن پذیرایی , سقف کشسان آشپزخانه و انتخاب رنگ در سقف های کشسان محل کار برای ایجاد انگیزه و انرژی بیشتر استفاده نمود.

رنگ زرد

ازنظر روانشناسی رنگ زرد نشانه بی‌خوابی،بیداری،اضطراب، هیجان و آشفتگی فکری است.برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک و روشن‌تر نشان دادن فضاهای تاریک مثل راهروهای باریک و کم‌نور می‌توان از این رنگ استفاده کرد. در محل‌های کاری انتخاب رنگ زرد در سقف‌ های کشسان باعث افزایش تمرکز و کارایی افراد می‌شود. این رنگ همچنین یک فضای صمیمی و دور از جدیت را ایجاد می‌کند.

رنگ آبی

این رنگ آرام و درون‌گرا است.

جذاب است و آرامش را افزایش می‌دهد.

یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها در سقف کشسان و آسمان مجازی رنگ آبی است.

رنگ آبی تیره باعث سکون و آرامش است و خواص درمانی نیز دارد. در فضاهایی که نیاز به امنیت و آرامش بیشتر هست مثل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای انتخاب رنگ در سقف های کشسان از رنگ آبی استفاده می‌شود این رنگ در دیگر قسمت‌های دکوراسیون نیز کاربرد زیادی دارد.

مورد دیگر در انتخاب رنگ در سقف های کشسان اتاق‌خواب است که می‌توان رنگ آبی را انتخاب نمود.

رنگ سبز

رنگ سبز نشان‌دهنده صلح , سلامتی , باروری , حاصلخیزی , آرامش و صمیمیت و صفا می‌باشد .

با انتخاب رنگ سبز در سقف‌ های کشسان می‌توان آرامش را به محیط هدیه داد و از محیط‌های شلوغ و فضای آلوده شهری دور شد. این رنگ برای آپارتمان‌های کوچک در شهرهای شلوغ و پرترافیک می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

رنگ بنفش

بنفش از رنگ‌های سلطنتی و نشان‌دهنده بزرگی و عظمت است و ستایش و احساسات را برمی‌انگیزد.

استفاده از خنک‌ترین سایه‌های رنگ بنفش می‌تواند بالاترین میزان آرامش را القا نماید.

رنگ قهوه‌ای

قهوه‌ای از رنگ‌هایی است که می‌توان از در محیط‌هایی که نیاز به همفکری و ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر دارد استفاده شود.

جهت مشاوره بهترین انتخاب رنگ در سقف های کشسان و نیز انواع کفپوش اپوکسی در اصفهان کافیست با دکوراسیون سایروس تماس بگیرید.